Kolloidal Altın Suyu Nedir?
Kolloidal Altın Suyu Nedir?

Kolloidal Altın Suyu Nedir?

Temel olarak, avantajlar kolloidal altının içte ve dışta güvenle kullanılabileceği gerçeğidir.
Kolloide ait minik altın partikülleri, hücre membranlarından kolayca nüfuz eder ve çeşitli sağlık bozukluklarının semptomlarını hafifletmeye yönelik olarak etkili bir şekilde çalışırlar. Aşağıda bazı faydalar açıklanmaktadır: 
Artrit nedeniyle oluşan eklem ağrısı ve iltihabı azaltmak için koloidal altın kullanılır. Eklemdeki şişme rijitliğe neden olan ve eklem hareketliliğini etkileyen romatoid artrit vakalarında bile iyi çalışır. Düzenli alımda ağrı hafifletilir ve eklemlerin normal hareketi çok kısa bir süre içinde eski haline getirilir.
 Eklem ağrısı gidermede topikal olarak kullanılabilen kolloidal altın kremi de mevcuttur. 
Koloidal altın vücudumuzun hücreleri için doğal uyarıcı olarak davranır. Böylece beyindeki sinir hücreleri arasındaki elektrik sinyallerinin iletimi artar ve zihinsel uyanıklık artar ve konsantrasyonu artırır.
Bir ay düzenli olarak ek olarak alındığında, bir kişinin IQ düzeyi önemli derecede geliştiği tespit edilmiştir. Kolloidal altın, beynin sağlıklı bir şekilde çalışması için konsantrasyon eksikliği ve hafıza kaybı gibi sorunlarla karşılaşanlara faydalı olduğu kanıtlanmıştır. 
Koloidal altın gergin sinirler üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, insanlar kolloidal altın almaya başladığında, kendi içinde bir sakinlik duygusu yaşarlar. Bu sakinleştirici etki, zihinsel stresden çok rahatlama sağlar. Aslında, depresyon ve anksiyete belirtileri için kolloidal altın kullanımı büyük sonuçlar ortaya koymuştır.
Parkinson hastalığı gibi diğer beyin ile ilgili konularda alternatif bir ilaç olarak kullanılmıştır. 
Sindirim sistemi düzgün çalışmadığında kilo alma eğilimindeyiz. Bağırsakların arkasında kalan sindirilmeyen gıdalar sıklıkla vücut ağırlığının arttırılmasından sorumludur. Kolloidal altın alındığında, sindirim sürecini iyileştirir ve obeziteyi azaltır.
19. yüzyıldan beri , alkolizm tedavisinde kullanılmıştır. Bugün, nikotin, uyuşturucu, kafein vb. Gibi diğer bağımlılık şekillerinin tedavisinde kullanılır. 
Koloidal altın çözeltisi, çeşitli cilt bozukluklarını tedavi etmek için merhem şeklinde topikal olarak kullanılır. Egzama, mantar enfeksiyonları, deri döküntüleri, yaralar, deri yanıkları vb. Içerir. Anti-aging cilt bakım ürünlerinde bir bileşen olarak kullanılır. Hücreleri yeniler, normal elastik özelliklerini geri kazandırır ve cilt durumunu iyileştirir. 
Yaşamını tehdit eden koşullardan muzdarip insanlara verildiğinde ömürlerinin uzamış olduğu tespit edilmiştir. Bu mümkün, çünkü vücudumuzdaki vücut hücrelerine enerji verir ve onları da sağlıklı yapar.
Diğer kolloidal altın kullanımı, alternatif terapilerde prostat kanseri ve yumurtalık kanseri gibi bazı kanser tiplerini tedavi etmeyi içerir. Bu durumda, kanserli hücrelerin büyümesini kontrol etmek için çok az miktarda altın enjekte edilir. 
Temel olarak, koloidal altın doğasında toksik değildir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.
Bununla birlikte, aşırı miktarda alım, sağlığınız için zararlı altın zehirlenmesine neden olabilir.