Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Üretilir

Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Üretilir

Gümüş Suyu Kullanmak İstiyorsanız Alttaki Bilgileri Dikkate Alınız.

Gümüş Suyu, boyutları nano olması nedeni ile hücrelerin içine girebilir olası gerekmektedir laboratuvar ortamında yapılamayan evde yapılan gümüş suları vücut için toksin madde olup hücre zarından geçemez bu yüzden dolayı evde yapılan gümüş suları çok tehlikelidir.

Gümüş Suyu üretirken dikkat edilecek en önemli konu 99,99 ayarında saf gümüş çubuk kullanmaktadır. Bunun dışındaki kullanılacak gümüş veya metal karışımlı çubuklar sağlığınıza ciddi şekilde zarar verir. Her yerden bulacağınız gümüşlerle yapılamayacak bir işlemdir mutlaka laboratuvar ortamında uzmanlarca hazırlanmalıdır.

Gümüş suyu yapmak için Distile su kullanmalısınız yani musluk suyu ile yapılmamalıdır. (0,00 ppm olmalıdır) Saf Suyu ev ortamında elde etmeniz mümkün olamayan bi durumdur mutlaka laboratuvar ortamında elde edilmelidir.

Gümüş suyunu hazırlayacağınız kap, cam olmalıdır ve plastik gibi maddelerle temas etmemelidir evde bu ortamı sağlayama çok kolay bi durum değildir.

Gümüşleri elektrolize etmek için düşük voltaj en uygundur, bu voltaj değerini ancak evinizdeki güç kaynakları ile elde edemezsiniz ancak laboratuvar ortamında profesyonel olarak elde edebilirsiniz. Elektroliz oldukça gümüş çubuklar karacaktır bunları temizlemek için mutlaka steril bi ortam olması gerekmektedir bunu yine laboratuvar ortamında sağlayabilirsiniz.

Gümüş suyunu yaparken TDS metre ile ölçüm yapılmaktadır, PPM değeri tam olarak ölçülmekte ve tam zamanlı olarak elektroliz yapılmaktadır. Elde edilen gümüş Sularını Işık ve güneş almayacak bir kaba koyarak oda sıcaklığında saklanmalıdır. Gümüş sularını buzdolabına koymayınız, güneş altında bırakmayınız.

Bazı kaynaklar hazırlanan gümüş sularının sarı olmasını kaliteli olduğunun göstergesi kabul ederken bazı üreticiler ise berrak rengi savunmaktadır! Hazırlanan gümüş suyu distile su ve belirli bir voltaj ile yapılması durumunda 10-12 saat elektroliz yapılması ile berrak olabilir. 1 gün karanlık bir yerde beklemesi durumunda suyun sarı rengi aldığını göreceksiniz.