Kullandığınız Gümüş Suyu Gerçek mi?

Kullandığınız Gümüş Suyu Gerçek mi?

Kolloidal gümüş suyunuz gerçek mi?

Halihazırda alternatif tıp pazarında yer alan gümüş içerikli ürünler arasında şu 3 ürün dikkatleri çekiyor.

  • İyonik gümüş solüsyonları
  • Protein bazlı gümüş solüsyonları
  • Gerçek Kolloidal Gümüş Solüsyonları

İyonik Gümüş, kolloidal gümüş ile karşılaştırıldığında ciddi anlamda zayıf kalmakla birlikte, üretim metodundan dolayı üretimi maliyeti çok düşüktür. Bu sebeple pazardaki yeri yaygındır. Bu tip ürünlerde iyonlar stabil değildir ve elektro-aktif yapıdadır. Dolayısı ile vücut hücreleri ile nasıl etkileşim kuracağını tahmin etmek zordur. İyonik gümüş sularından uzak durmanız sağlığınız için daha faydalı olacaktır.

Protein Bazlı Gümüş Solüsyonları, gümüş partiküllerinin protein moleküllerine bağlanıp, su içerisinde çözündüğü kolloidlerdir. Bu tip ürünlerdeki temel sorun, gümüş partiküllerinin aşırı büyük olmasıdır. Yani solüsyonun her damlasında normalde olması gerekenden, tedavi edici miktardan daha yüksek dozda gümüş bulunur. Sonuç olarak, protein bazlı gümüş suyu, ‘arjiri’hastalığına veya gümüş zehirlenmesini yol açabilir.

Gerçek Kolloidal Gümüş Suyu,  solüsyon içerisinde asılı halde bulunan mikroskobik saf gümüş parçacıklarından oluşur. Çözeltide eşit ve homojenize dağılmış, çok küçük çaptaki partikülleri ile gerçek ‘Gerçek Kolloidal Gümüş Suyu’ doğru dozlarda kullanıldığında herhangi bir yan etkiye sebep olmadan tedavi edici özellik gösterir.

 

2    Adımda Gerçek Kolloidal Gümüş Suyu Testi

 

1.    Adım

Şeffaf,tercihen cam muhafaza içindeki Gümüş suyuna lazer ışığı veya el fenerini tutunuz. ‘Tyndall Etkisi’  adı verilen olay neticesinde ışı, solüsyon içerisindeki microskobik parçacıklara çarparak görünür hale gelecektir. Bahsettiğimiz etki ‘iyonik gümüş’ solüsyonunda oluşmaz. Eğer ışık görünür hale geliyorsa elinizdeki ürün ‘protein bazlı’ gümüş solüsyonu veya ‘gerçek kolloidal’ gümüş solüsyonudur. Saf su içerisinde ışık huzmesi görünmez.

 

 

2.   Adım

Eğer elinizdeki solüsyonda Tyndall Etkisini gözlemlemişseniz, ikinci adımda solüsyonun “protein bazlı” mı yoksa “gerçek koloidal” gümüş suyu mu olduğunu belirlemek. Bunu anlamak için ürünün bulunduğu şişeyi çalkalayınız. “Protein bazlı” gümüş suyu üzerinde kalın bir köpük tabakası oluşacak ve birkaç dakika boyunca kalacaktır. Eğer gerçek “Kolloidal Gümüş” suyu ise elinizdeki kalıcı köpük oluşturmayacak çalkalandıktan sonra şeffaf, duru haline dönecektir.

 

 

Sonuç

Gerçek Kolloidal Gümüş Suyu doğru dozlarda kullanıldığında herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Vücuttan karaciğer, böbrekler ve sindirim sistemi vasıtası ile süzülerek atılır. Tamamen doğal kaynaklı ürünler içerisinde, yan etkiye yol açmadan, en güçlü ve çok yönlü olarak Kolloidal Gümüş Suyu birinci sıradadır. Haricen veya oral yolla kullanımı ile enfeksiyonlarla savaşır, yaraları iyileştirir, bağışıklık sistemini destekleyerek zararlı patojenleri etkisiz hale getirir. Sunduğu faydalar piyasadaki çok sayıda yan etkisi bulunan pahalı ilaçlarla karşılaştırıldığında da makul fiyatlı olduğu görülecektir