Kolloidal Gümüş Suyu Gerçekleri:  Doğrular & Yanlışlar

 

Soru:  ‘ppm’  değeri neyi ifade eder?

Cevap: 'particule per million' ifadesinin kısaltmasıdır. Milyon birimde bulunan partikül sayısıdır. Sıvı çözeltiler de ise bu ifade litre başına eklenen madde miktarını 'miligram' cinsinden ifade eder. Örneğin 1 Litre, 40ppm'lik Kolloidal Gümüş Suyu demek; 1 Litre saf su içerisinde 40 miligram çözünmüş gümüşü ifade eder.

 


 

Soru: Yüksek  ‘ppm’  yani yüksek konsantrasyon  daha iyi sonuç verir mi?

Cevap: Hayır. Asla ihtiyacınızdan fazlasını almayınız. “Daha fazlası her zaman daha iyi sonuç verir” kanısı hatalı neticelere sebep olmaktadır. Ki bu durum Kolloidal Gümüş Suyu için de geçerlidir. Kolloidal Gümüş Suyunun tavsiye edilen dozlarda tüketimi ile gümüş iyonları zararlı organizmaları etkisiz hale getirerek semptomları ortadan kaldırır. Dışkı, idrar ve ter yolu ile vücuttan atılır. Gümüş iyonlarının patojenlere nasıl etki ettiğini şurada anlattık.

 


 

Soru: Kolloidal Gümüş Suyu hangi renkte olmalıdır?

Cevap: Billur gibi dupduru olmalıdır. Kolloidal gümüş konusunda en önemli kalite faktörü suyun rengidir. İdeal olanı tam şeffaflıktır. Büyük partiküller solüsyon içerisinde kümelenme yapar dolayısı ile şeffaflığı kaybolur, emilimi, işlenmesi ve vücuttan atılması zorlaşır. Şeffaflık ürün içerisinde gümüş iyonlarının homojenize şekilde dağıldığının ve kümelenme yapmadığının göstergesidir. Küçük partiküller vücutta daha kolay emilim sağlar, işlem görür ve tahliye edilir. 

 

Örneğin, yukarıdaki kavanozlarda bulunanları gümüş partikülleri olarak düşünün. Sizce hangi ebattakiler vücutta daha kolay işlem görür? Hangi kavanozdaki partiküllerin toplam yüzey alanı daha fazladır? Cevap ‘daha küçük tanecikler’ olacaktır. Daha geniş yüzey alanı daha fazla patojene etki etme gücüdür.

Yukarıdaki şişelerde farklı konsantrasyon ve partikül ebatlarına sahip gümüş ürünleri bulunmaktadır. Konsantrasyon ve partikül boyutu arttıkça şeffaflıktan açık sarıya, sarıya, kızıla ve siyaha doğru değişir.

 


 

Soru:  Ev yapımı gümüş suyu sağlıklı mıdır?

Cevap: Sağlıklı değildir. Hayatî risk taşır. Çeşitli web sayfalarında, bloglarda evde gümüş suyu yapmanın çok düşük maliyete sahip olduğu ve kolaylıkla imal edilebildiği, evde daha ucuza mâl edebilecek iken, satın almanın gereksiz olduğu propagandası yapılmaktadır. Amatör sistemler ile evde üretilen gümüş suları, standart bir konsantrasyon değerine sahip olmadığı gibi yüksek partikül boyutları ile tehlike saçmaktadır. Kendi evinizde ürettiğiniz ya da bir başkasının evinde ürettiği bir ilacı/hapı gönül rahatlığı ile tüketebilir misiniz?

Kullandığınız ürünün laboratuvar ortamında yoğunluk değerleri ölçülerek konsantrasyonunun ayarlandığı, standart ve nano seviyede partikül boyutunun muhafaza edildiği, bakanlık onaylı ürün olmasına dikkat ediniz.

Kontrolsüz üretilen gümüş suları, zehirlenmelere,iri partiküllü gümüşün vücuttan atılamamasına bağlı olarak cilt renginin griye/maviye döndüğü arjiri hastalığına ve diğer metabolizma rahatsızlıklarına sebep olduğunu unutmayınız.

 


 

Soru:  Kolloidal Gümüş Suyu kullanımı cildi maviye çevirir mi? Gümüş toksik midir?

Cevap: Her madde, örneğin yemeklik tuz veya aspirin dahi aşırı kullanımda toksik etki yaratabilir. Bir maddenin toksiditesi/güvenliliği değerlendirilirken dikkat edilecek en önemli husus konsantrasyondur.

Örneğin ‘Klor’ aşırı derecede yakıcı ve çok sayıda yan etkisi bulunan bir elementtir.  Fakat havuz sularının, çeşme sularının dezenfekte edilmesinde ‘Klor’ kullanılır. Çoğu zaman çeşmenizden akan beyaz ve baloncuk çıkaran klorlu suyu fark edersiniz. ‘Klor’, ‘Sodyum’ elementi ile bir araya geldiğinde masamızdaki tuzu meydana getirir. En basitinden soluduğumuz hava içerisindeki Oksijen-Hidrojen-Azot karışımı farklı oranlarda olsa idi zehirleyici karaktere sahip olurdu.

Gümüş suyu için önemli olan karışım oranı ve partikül boyutudur. Profesyonel Laboratuvar ortamında hazırlanmamış ürünler bu sebeple tehlikelidir. Vücutta sindirilemeyen iri partiküllü ve yüksek konsantrasyona sahip  gümüş suyu tüketimine bağlı olarak arjiri hastalığı nüksedebilir. İlgili bakanlık tarafından onaylanmış ürünleri kullanmanız tavsiye edilir.

 


 

Soru:  Kolloidal Gümüş Suyu yılan yağından mı imal edilir?

Cevap:  Kolloidal Gümüş suyu içerisinde sadece saf su ve pozitif yüklü nanometrik gümüş iyonları bulunur. Bunların dışında herhangi bir katkı ya da koruyucu madde içermez.

 


 

Soru:  Gümüşün vücutta herhangi bir işlevinin bulunmadığı ve tedavi edici olmadığı doğru mudur?

Cevap:  HEALTH CANADA yani Kanada’nın ilaç kontrol dairesi tarafından kolloidal gümüşün etkinliğine ve güvenliğine yönelik yapılan ayrıntılı ve titiz bir değerlendirme neticesinde Kolloidal Gümüş Suyu “Eser Metal” kategorisine eş değer kabul edilebileceği açıklanmıştır. “Eser Metal”  insan/hayvan/bitki hücrelerinde belirli oranlarda bulunan “bakır,çinko,demir vb.”  metalleri kapsar. Bu metaller sağlıklı bir bünyede bulunmak zorunda olan metallerdir. (Ör: kana kırmızı rengi veren demir veya saç dökülmesinin başlıca sebebi çinko eksikliği vs.) Doğru kullanım ile tüketilen Kolloidal Gümüş Suyu vücut için sayısız fayda sağlar ve vücuttan idrar,ter ve dışkı yoluyla atılır.

 


 

Soru:  Kolloidal Gümüş Suyu bağırsak florasına zarar verir mi?

Cevap:  Kolloidal Gümüş bağırsakta bulunan ‘mikrobiyom’  türlerine zarar vermediği gibi oranlarını da değiştirmez. ‘Mikrobiyom’ vücudumuzda bizimle birlikte yaşayan toplam miktarı yaklaşık 2 kilo olan salgıladıkları çeşitli enzimlerle vücudumuza fayda sağlayan, oranları değiştiğinde ishal,kabız vb. çeşitli rahatsızlıklara maruz kaldığımız faydalı bakterilerin tümüdür. Kolloidal Gümüş Suyu, mucizevi bir şekilde nüfuz ettiği her noktadaki bakteri, mikrop, virüs ve mantarı etkisiz hale getirirken, vücut hücrelerine ve vücuda faydalı bakteri faunasına zarar vermez. 2016 yılında Michigan Üniversitesinde yapılan bir çalışmada, Kolloidal Gümüş partiküllerinin 28 gün boyunca düzenli uygulanması neticesinde bağırsak florasının herhangi bir zarar görmediği raporlanmıştır. Bkz: ilgili makale .

 

Your browser does not support the canvas element.